Handbal: Ahc DUNĂREA CĂLĂRAȘI A CÂȘTIGAT DIN NOU

În seara de 23 noiembrie, seniorii au adus încă o victorie pentru echipa Dunărea Călărași.
23843122_1840861349289705_1085516675826045926_nÎncă din primele 22 de minute ale meciului, jucătorii au marcat împotriva Sucevei, având un bun avantaj înaintea pauzei. În prima repriza, adversari au fost aproape de a egala seniorii Dunării, însă până în ultimele minute ale jocului, au reușit să ridice scorul la 19-15 împotriva acestora. Prin nenumăratele încercări ale Sucevei de a marca cât mai multe goluri, jucătorii ajung sa lupte din greu atât pentru egalare, cât și pentru victorie. Fiecare atac a fost o nouă provocare pentru Dunărea Călărași, astfel încât, la finalul celor 60 de minute, oaspeții de la Suceava sunt învinși, iar jucătorii de la Dunărea Călărași preiau minunata victorie de 31-28.

Intr-o sala care s-a dovedit din nou neincapatoare, cei peste 1500 de fani, ai Dunarii, au aplaudat cea de a 7 a victorie care ii mentine pe locul 6 al #LigiiZimbrilor!