CSU Suceava- Ahc Dunarea Calarasi 20-27. La un pas de play-off

Echilibrul acestei partide s-a rupt in minutul 18, la scorul de 7-7, cand elevii lui Aihan Omer preia conducerea si pas cu pas incep sa se distanteze. Sucevenii au condus o singura data 4-3, in min. 13. In min. 23, Ahc Dunarea conducea la o diferenta de trei goluri 11- 8. La pauza scorul era CSU- Dunarea 11-13.

In partea doua evolutia scorului a fost una favorabila echipei antrenate de Aihan Omer. In min 40, scorul devine 14-20, pentru ca in final scorul sa arate o diferenta de 7 goluri in favoarea Ahc Dunarea Calarasi, 27-20.

Victoria de la Suceava, intareste pozitia in clasament a elevilor lui Aihan Omer. Echipa se afla in acest moment pe locul 4, cu 30 de puncte, avand un avans de 11 puncte fata de Steaua Bucuresti, ocupanta locului 9, prima sub linie. Mai sunt de jucat doar 5 etape din sezonul regulat, Dunarea fiind cu un picior in play-off-ul Ligii Nationale de Handbal Masculin.

Etapa viitoare, Dunarea joca acasa cu Dinamo.