Handbal: Ahc Dunarea Calarasi egala lui Dinamo

Suporterii care au fost prezenti in aceasta dupa-amiaza, in Sala Polivalenta, nu au regretat ca Dunarea Xalarasi a fost invinsa, la loviturile de la 7 metri, de catre Dinamo pentru ca asa isi doresc sa joace echipa lor !
Asa a jucat in sezonul trecut si, cand o face asa, nici infrangerile nu sunt dureroase. Am fost egalii lui Dinamo, i-am condus mai bine de o jumatate de meci si doar o lovitura ratata de la 7m ne-a oprit de la o alta performanta, calificarea in primele 4 echipe.
Personal, salut decizia lui Aihan Omer de a se hotari sa-l introduca in teren pe CAPITANUL Alin Sania. A facut-o tarziu, dupa prima jumatate a primei reprize, cand echipa noastra era condusa cu trei goluri. Si din acel moment, totul s-a schimbat, si jocul, si rezultatul. La pauza, Dunarea conducea cu 18-13. De ce Alin Sania nu a mai fost folosit de catre antrenorul nostru in tot acest retur, decat in faza de aparare, poate nu e treaba noastra a suporterilor si, ca atare, sunt sigura ca nici nu vom primi raspuns. Dar, ei au vazut ca ceva nu e in regula si au mai vazut si jocul de azi care a fost literalmente fabulos in comparatie cu cele de pana acum.
Felicitari, Alin Sania, felicitari, echipei noastre !

Meciul nr 2 play-off: Ahc Dunarea Calarasi-Dinamo 31-31, a urmat o seria de lovituri de la 7 m. Finalul 35-36. Diferența a fost facuta de bara porții !