Ne vrem Sala inapoi

Dunarea scapa printre degete o victorie ce ar fi meritat-o cu prisosinta, mai ales dupa o prima repriza foarte buna, cand a condus categoric, chiar si la sase goluri. Din nefericire pentru noi, oaspetii ( a se intelege, cei din Turda !!! ) ies de la cabine cu un plus de motivatie, recuperand gol dupa gol pe fondul lipsei de inspiratie din atacul nostru.
Ultimele zece minute devin un adevarat calvar pentru suporterii din tribune ( am vazut cativa intorcandu-se cu spatele la teren, neavand curajul sa priveasca executiile loviturilor de la 7 m ), care ajung sa se indoiasca si de obtinerea acestui egal. Paradele lui Andrei, si nu putine, fac ca scorul sa nu se transforme intr-unul potrivnic.
In privinta suporterilor, la final si-au exteriorizat frustarea prin exprimarea unui singur gand :
NE VREM SALA INAPOI !!

sursa: Calarasi Handbal

PS. AHC Dunărea Călărași-Potaissa Turda 28-28 (17-13), intr-un meci disputat la Constanta, in cadrul etapei a 15-a, in Liga Nationala de Handbal Masculin.

Anunțuri

7 gânduri despre “Ne vrem Sala inapoi

• Sala este inchisa de pe 11 noiembrie si nu s-a lucrat deloc la trapele de fum!…culmea este ca ISU a fost in control cu mult inainte de tragedie si au cerut sa se monteze aceste trape…Deci, avem un singur vinovat pentru ca sala de 10 milioane de euro este inchisa!

Apreciază

1. Acest cuplu de arbitrii Din si Dinu au un stil,,smecheresc,, cand arbitreaza Dunarea……insa din discutiile pe care le-am avut la acest meci cu un cetatean din Constanta am inteles ca nu ar avea ceva cu Dunarea ci cu…….AIHAN OMER.