Handbal: Atmosfera de la Calarasi pe mine m-a pus pe ganduri

Atmosfera de la Calarasi pe mine m-a pus pe ganduri. Recunosc ca am fost dat pe spate, nu ma asteptam la asa ceva. Sala este noua sau relativ noua, acustica este excelenta prin simpla ei constructie, sala noastra mi-am dat seama ca nu dispune de asa ceva, nu se poate compara. Insa suporterii lor trebuie sa recunosc, au venit la meci nu doar pentru a asista la un spectacol, sa admire cei 14 jucatori din teren, ei chiar au vrut sa fie parte activa din acest meci. Sincer sa fiu, chiar au reusit. Au pus presiune pe arbitrii atunci cand trebuia, au fluierat majoritatea actiunilor noastre, s-au bucurat extrem de zgomotos la goluri, la unele dintre ele, aproape ziceai ca se darama sala. Revenirea lor de la 6 goluri li se datoreaza in mare masura.
As vrea sa va lovesc in orgoliu cu aceasta postare, extrem de adevarata de altfel. Noi ce am fost la meci, atat cati am fost, cu siguranta asteptam cu mare nerabdare data de 6 mai, pentru a ne lua revansa, pe teren, dar si in tribune. Desigur, acum avem pauza 3 saptamani, pentru a ne reveni, dar acest lucru a meritat sa fie mentionat, sa nu mai fim doar fani, admiratori ai fenomenului la meciurile de acasa, sa fim sustinatori reali ai echipei. Ma astept sa vad sala Dinamo plina de data aceasta, daca si acum nu se intampla acest lucru, chiar nu mai avem nicio scuza.
Tot respectul pentru cei ce au facut aceasta deplasare, cu siguranta toti in acest moment sunt ragusiti, deoarece au incercat sa tina piept celor 2000 de calaraseni si in anumite momente, DINAMO DINAMO rasuna destul de puternic in sala lor. Atati cati am fost, am purtat cu mandrie numele Dinamo.

Semnat: Catalin Lightbringe

Anunțuri

5 gânduri despre “Handbal: Atmosfera de la Calarasi pe mine m-a pus pe ganduri

1. Am fost la meci si am retrait atmosfera de la sfertul de finala de Cupa Romaniei la fotbal cu Poli Timisoara. Atmosfera senzationala! Echipa a fost purtata de tribune in repriza a doua si cu ceva noroc a castigat. A treia victorie cu dinamo in acest sezon ceea ce e remarcabil iar pentru stelistul din mine e o bucurie in plus. De remarcat doua lucruri ce tin mai mult de educatie decat de handbal: 1. Arbitrii i-au acordat cartonas galben maestrului Omer si l-au amenintat cu eliminarea desi prestatia dumnealor a fost cel putin jenanta. Oare nu se puteau elimina intre dansii si ne scuteau de nervi? ; 2. Intre cei 20-30 de suporteri dinamovisti care au facut deplasarea s-a aflat si domnul Petre Cozma care a considerat de cuviinta sa imbranceasca si sa darame un domn la vreo 60 de ani. Superb ce sa zic.

Apreciat de 1 persoană

2. Am avut noroc ca meciul a fost televizat,alfel ne-ar fi furat pe rupte arbitrii din vechiul sistem comunist…Amintitiva ca meciurile se aranjau cu o pulpa de porc,un sac de peste,o seara la restaurant…Cocalarii astia asa sunt invatati…Unde sunt arbitrii tineri,dornici de afirmare?…si totusi am avut noroc ca nu au fost delegati Stark si Stefan,arbitrii destepti care te fac clar la decizia 50-50!

3. Pingback: Handbal: Atmosfera de la Calarasi pe mine m-a pus pe ganduri

4. Pingback: Atmosfera de la Calarasi pe mine m-a pus pe ganduri – Calarasi Altfel